Fasule me perime: Drekë e shijshme me plot vitamina

Fasulja e mirë dhe e lëngshme me shijen e vet do të kënaqë secilin!

Përbërësit:

– 400 g fasule,
– 2 qepë,
– 1 hudhër,
– 1 karotë e madhe,
– 1 majdanoz (rrënjë dhe fletë),
– piper kokrra,
– fletë dafine,
– 1 spec i gjelbër,
– 1 lugë miell,
– 1 lugë e vogël spec i bluar,
– erëza, piper i bluar, vaj, kripë.

Përgatitja:

1. Fasulen pastrojeni, lajeni mirë dhe qitni ujë.

2. Shtoni qepën e grirë, karotën e grirë dhe rrënjët e grira të majdanozit, piperin kokrra, fletën e dafinës, specin e gjelbër. Zieni rreth një orë në temperaturë mesatare.

3. Në tigan qitni vaj dhe në të fërgoni qepën e grirë imët, shtoni miellin, hudhrën e grirë dhe kur të skuqen pak shtoni specin e kuq dhe menjëherë hiqeni nga zjarri dhe qiteni në fasule. Shtoni erëzat, piperin e bluar dhe kripën sipas nevojës. Le të vlojë edhe një deri në dy minuta dhe fasulja është gati.

Ju bëftë mirë! 

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...