Bostoni me gjysmën e ekipit, mund Detroit Pistonsin

Bostoni me gjysmën e ekipit, mund Detroit Pistonsin!

Skuadra e Boston Seltikut mundi Detroit Pistonsin me rezultat 113-104, edhe pse vetëm tetë lojtarë ishin në dispozicion për lojën, pasi drejtuesit e klubit larguan pjesën tjetër të ekipit.

Detroiti po luan tmerrësisht këtë sezon, kështu që ka vetëm 14 fitore dhe 45 humbje dhe është në vendin e parafundit në Lindje, kurse Bostoni me një lojë shumë të mirë në fushë shënoi fitoren e 35-të këtë sezon.

Xhejlen Braun me 27 pikë dhe tre kërcime ishte më efikas në fushë, ndërsa Xhejson Tatum shënoi 26 pikë, 11 kërcime dhe gjashtë asiste. Në anën e kundërt më i miri ishte Kaningam me 25 pikë.

Të fundit

Xhelal Neziri: Kjo është përbërja më e mirë që BDI-ja ka pasur ndonjëherë

Analisti dhe njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në...

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...