Shfryn keq pas sfidës Milan – Udinese

Një tjetër barazim, një tjetër zhgënjim. Milani sonte kishte vetëm një objektiv: 3 pikë. Por edhe një herë dobësitë dhe frika u shfaqën në ekipin kuqezi. Ndeshja mes Milanit dhe Udineses përfundoi vetëm 1:1, ku bardhezinjtë gjetën barazim përmes një padrejtësie të qartë të arbitrit.

Destiny Udogie, golashënuesi i 1-1, devijoi topin me dorë. Fotot me lëvizje të ngadalta janë të qarta. Të mos gjesh fitore në këtë mënyrë dhemb edhe më shumë dhe këtë e di mirë Paolo Maldini, i cili foli për Milan TV në fund të ndeshjes. Drejtori teknik ishte i qartë: “Milani luajti keq”.

Por ai nuk e fshehu dot hidhërimin e tij për arbitrazhin gabim, përkundrazi.

Maldini pati një dalje legjitime pas lojës. Më poshtë janë temat dhe përgjigjet e dhëna nga Paolo Maldini për Milan TV:

Një tjetër paraqitje zhgënjyese e skuadrës: “Luajtëm keq, e nis kështu! Analizat teknike i bën trajneri. Por, tani do flas me personat përgjegjës mbi një tjetër temë.

Milani kryeson renditjen dhe po i dërgojnë çdo javë arbitra debutues. Presioni është i madh, ndeshjet janë të vështira dhe për ta në debutim është e vështirë.

Ne të gjithë kemi bërë fillimet tona dhe këto situata menaxhohen gjithmonë nga ata me përvojë. Nuk është luajtur kurrë sot…

Ne kemi një mjet që duhet të heqë dyshimin dhe të përdoret kështu të dhemb, sepse nuk është hera e parë”.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...