Lufta në Ukrainë kthen kujtimet e para dy dekadave te banorët e Drenicës

Rusia po vazhdon ta sulmojë shtetin e Ukrainës.

Ngjarja e cila po ndodh atje, po ju kujton diçka banorëve të Llaushës së Skenderajt, të cilët thonë se kur po i shohin pamjet nga atje po ju kthehen kujtimet për luftën e fundit në vend.

“Na kur e kena pa pram qysh i gjujke shpijat e tyne, fmija tu  ik ne na vike gjyna kena kajt se na u doke që jemi aty”, thotë Jakup Geci banor i Llaushës.

Këta thonë se pavarësisht që u munduan t’i rezistonin ushtarëve serb në këta fshat pati humbje të mëdha në njerëz.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...