Jonida Maliqi rrëfen për herë të parë arsyen e largimit nga muzika

Jonida Maliqi ka qëndruar larg muzikës prej shumë vitesh. “Need you” ishte kënga që e rikthye fuqishëm në muzikë pas një pauze kaq të gjatë.

Këngëtarja ka dhënë së fundmi një intervistë për Top Albania Radio, ku mes të tjerash ka zbuluar dhe arsyen e shkëputjes nga muzika për një kohë kaq të gjatë.

“Ishte çështja e mëmësisë ajo që më shkëputi, unë i kisha kaluar etapat e karrierës muzikore.

Të kënduarit për mua ishte prioritet, të qenurit 100 % vetja pa bërë kompromis. Përsa kohë se kam patur synimin e të fituarit të ardhura gjithçka ka ardhur në mënyrë organike. Nuk kam nevojë për të bërë promo masive.

Kam kuptuar që nuk hyj në kategorinë e këngëtarëve super të klikuar, e bëj vetëm për kënaqësinë e shpirtit tim, të atyre që e duan muzikën time, gjithçka vjen në mënyrë natyrale.”, u shpreh Jonida duke zbuluar më tej dhe se pritet të sjellë dhe tre materiale muzikore, të cilat do t’i shoqërojë dhe me klipe.

Image

Jonida Maliqi

Të fundit

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...

Bekteshi: I përkas BDI-së, Ahmeti e dha qëndrimin e tij!

Në emisionin Klan Debat, ministri i Ekonomisë – Kreshnik...

Bekteshi: Kjo qeveri ka bërë shumë me Zëvendës kryeministrin e parë Artan Grubi

Në emisionin Klan Debat ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi...