Rusët e braktisën tankun e tyre në një zonë luftimi, publikohen pamjet

Sipas pamjeve që janë publikuar prej Ukrainës, një tank rus ka mbetur i braktisur në rrugë, në një rajon ukrainas, ku po zhvillohej luftë.

Në faqen zyrtare të Forcave Tokësore të ushtrisë së Ukrainës është publikuar një video, ku shihet një tank e ushtrisë ruse.

Në përshkrimin e videos thuhet “E braktisur nga rusët pranë Kharkovit, të rreshtuar ZSU “Tunguska”.

Sot kanë vazhduar luftimet në disa pjesë të Ukrainës, ndërsa forcat ruse kanë sulmuar edhe kryeqytetin ukrainas, Kievin.

Presidenti ukrainas dhe autoritetet e mbrojtjes u kanë kërkuar qytetarëve që t’u rezistojnë forcave ruse dhe të mos e lëshojnë vendin.

Ukrainasve vazhdimisht u është bërë ftesë nga shteti që t’i bashkohen ushtrisë dhe t’i luftojnë forcat ruse, të cilat kanë hyrë që nga 24 shkurti në Rusi.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...