Vendet ideale për të takuar një dashuri të re, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut

Dashuria është një temë që nuk del kurrë nga moda. Kur gjendemi vetëm shpesh pyesim veten se ku do të jetë e mundur të takojmë dikë që është në gjendje të ringjallë ndjenjën e dashurisë. Horoskopi zbulon se ku mund të ndodhë më lehtë kjo për secilën shenjë të horoskopit.

DASHI – Organizoni menjëherë disa mbrëmje me miqtë: vendi më i mirë për të takuar një dashuri të re mund të jetë vetëm në shtëpinë e një miku. Është sigurisht një nga vendet ku ndiheni më të qetë dhe jeni në gjendje të shpreheni me gjithë spontanitetin tuaj. Nuk duhet të përjashtohet Hipoteza se dashuria juaj e re mund të jetë ajo që deri pak kohë më parë e keni konsideruar një mik të dashur.

DEMI – Përpara se të filloni një dashuri të re, ju duhet kohë të dini të paktën pak për personin që do të bëhet partneri juaj. Gjithçka mund të lindë nga një kurs sommelier, gjatë degustimit të verës. Shqisat tuaja, të lumtura për përvojën që jetoni, do të jenë edhe më të kënaqura të ndjehen të ndezura nga tërheqja për një nga shokët tuaj të klasës. Hapni sytë dhe shikoni përreth.

BINJAKËT – Rrjetet sociale kanë qenë gjithmonë një vendtakim i shkëlqyer për dashuritë tuaja. Nuk ka asnjë ndryshim për ju të takoni dikë në një klub ose në një grup në Facebook ose në një bisedë takimesh. Në fakt, je më i lumtur kur zbulon nëse personi me të cilin po takohesh e njeh gramatikën dhe mund të komunikojë shkëlqyeshëm. Megjithatë, rezultati i tregimeve tuaja afatgjata është gjithmonë një faktor i panjohur.

GAFORRJA – Jeni një person mjaft i ulur dhe vështirë se hiqni dorë nga komoditeti i divanit kur mund të relaksoheni. Ku mund të takoni një dashuri të re? Me shumë mundësi në shtëpinë e një të afërmi, për një drekë apo darkë për të festuar ndonjë përvjetor. Nuk ju shqetësojnë takimet e organizuara, veçanërisht nëse jeni kthyer nga një zhgënjim dhe tani keni bekimin e njerëzve që ju duan.

LUANI – Takimet e mëdha për ju duhet të zhvillohen në vende të veçanta, ku merrni një lloj atmosfere. Kjo është arsyeja pse dashurinë tuaj të radhës mund ta takoni në një sallë teatri, gjatë një shfaqjeje që ju emocionon. Ai që do të arrijë zemrën tuaj mund të jetë një spektator, por edhe ndonjë aktor kryesor.

VIRGJËRESHA – Jeni një person jashtëzakonisht i ndërgjegjshëm për shëndetin dhe për ju kujdesi ndaj trupit është thelbësor për të jetuar në paqe me veten. Mund të njiheni me një person të ngjashëm me ju ndërsa jeni në radhë në farmaci për të blerë suplementet tuaja ose disa produkte bukurie ose në spital, në dhomën e pritjes, përpara se të bëni disa analiza ose vizita parandaluese.

PESHORJA – Keni një jetë shoqërore shumë intensive dhe nuk keni vështirësi për të takuar njerëz të rinj. Natyrisht, gjetja e një dashurie të re nuk është aq e lehtë dhe kërkon pak më shumë fat. Ju mund ta përjetoni këtë takim magjik në një vend të ndryshëm nga ata që frekuentoni zakonisht. Shikoni me kujdes njerëzit rreth jush ndërsa shijoni një aperitiv ose pini një gotë shampanjë.

AKREPI – Jeni shumë dyshues dhe nuk bisedoni lehtë me të huajt, përveç nëse shqisa juaj e gjashtë ju bën të ndieni një lloj tërheqjeje ose afiniteti për ta në shikim të parë. Për ju ndikimi i parë është vendimtar dhe për këtë arsye ju mund ta njihni rastësisht dashurinë tuaj të radhës, qoftë edhe në rrugë ndërsa kaloni në semaforë ose bëni një shëtitje nëpër qendrën historike të qytetit tuaj.

SHIGJETARI – Jeni jashtëzakonisht të shoqërueshëm, bisedoni dhe i besoni kujtdo që kalon në rrugën tuaj dhe kjo është arsyeja pse herë pas here dikush ka iluzionin se ka një interes sentimental ose seksual nga ana juaj. Duhet pak më shumë për t’ju fituar dhe mund të takoni dashurinë tuaj të radhës ndërsa stërviteni në palestrën tuaj të besuar. Ideja për të ndarë një hobi me partnerin tuaj ju ka emocionuar gjithmonë.

BRICJAPI – Vendi ku ka më shumë gjasa të takoni dashurinë tuaj të re është padyshim zyra juaj apo e partnerëve apo klientëve tuaj. Ky është, në fakt, vendi ku kaloni pjesën më të madhe të kohës. Pyetja e vërtetë duhet të jetë: “A do të jeni në gjendje të kuptoni se dikush ka një vend të butë për ju ndërsa ju flisni për biznes apo para?”. Mbaje derën e zemrës hapur!

UJORI – Të takosh njerëz të rinj për ty është tepër e thjeshtë, por nuk është njohja e dikujt që mund t’ju interesojë edhe sentimentalisht. Ju duhet të jeni të intriguar, prandaj mund të gjeni dikë jashtëzakonisht magjepsës në një klasë ose konferencë të kriptomonedhave, si në vend ashtu edhe në web. Ju dëshironi që dashuria juaj e ardhshme të kishte një mendje shumë të hapur.

PESHQIT – Loja e joshjes është padyshim një nga të preferuarat tuaja. Ju pëlqen ta lini veten të mashtroheni, por jeni të turpshëm dhe mund të ndodhë që kërkuesit tuaj të mos vërejnë se ka një interes të caktuar edhe nga ana juaj. Ju mund të takoni dashurinë tuaj të radhës gjatë një ore meditimi. Me mendjen tuaj të pastër nga mendimet, do të jetë më e lehtë të kuptoni se keni një person të dërguar nga fati përpara jush.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...