Një eksperte e bukurisë tregon hilen e thjeshtë për të larguar njollat e deodorantit

Sa herë keni nxituar për të ndërruar bluzën pasi keni vërejtur njolla të bardha deodoranti?

Epo, një eksperte bukurie ka zbuluar mjetin që ajo përdor për të hequr njollat ​​e shëmtuara – dhe ju me siguri e keni atë në çantën tuaj të grimit.

Në fillim të demonstrimit të videos së saj, përdoruesja e TikTok, Ketheny Dutka tregoi një pjesë njollash deodoranti nën krahun e majtë të bluzës së saj të zezë pa mëngë.

Në vend që të ndërronte pjesën e sipërme, ajo përdori një sfungjer të thatë grimi për të hequr deodorantin, duke lënë pas një këmishë të pastër. “Kjo po ndryshon jetën”, tha Ketheny në mbishkrimin .

Procesi

Teknika është e ngjashme me atë se si do të përdornit sfungjerin për të përzier grimin. Duke filluar nga vendi ku njollat ​​janë më të rënda, duhet të fshini dhe rrëshqitni sfungjerin mbi zonë. Konturet e sfungjerit e bëjnë të lehtë heqjen e deodorantit nga palosjet dhe qepjet. Plus, sfungjeri përdoret i thatë, kështu që nuk ka mbetur asnjë copëz e lagësht e vështirë. Ruani një sfungjer rezervë në çantën tuaj, kështu që nëse vëreni një njollë pas daljes nga shtëpia, mund të kujdeseni menjëherë për të. 

Të fundit

Aksident tragjik në Greqi, vdes çifti shqiptar

Një çift shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident...

Bislimi: Liberalizimi i vizave po trajtohet me përparësi

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Në Greqi, 61% e të huajve të rregullt në vend janë shqiptarë

Ministria greke për Migracionin dhe Azilin tha përmes një...