Kruarje në kokë? Ky është ushqimi që e shëron

Jeni të lodhur nga kruajtja në kokë dhe vazhdimisht kërkoni mbi supet tuaja për plagët e lëna pas nga lëkura e thatë? Provoni këto mënyra të bëra vetë.

Vajrat natyralë të prodhuar nga lëkura në zonën e kokës e mbrojnë atë nga dehidratimi. Lëkura e thatë rezulton nga mungesa e këtyre vajrave ose pamjaftueshmëria e tyre.

Ky është truku i fundit për të luftuar kruajtjen në lëkurën e kokës

Lëng limoni dhe mjaltë: Ky kombinim unik jo vetëm që ndihmon me dhimbjet e fytit kur keni të ftohur, por gjithashtu bën mrekulli për lëkurën e thatë. Mjalti ka veti antibakteriale dhe limoni është acid dhe ndryshon pH-në e lëkurës në atë mënyrë që parandalon tharjen e lëkurës.

Të fundit

Pendarovski: Boshnjakët janë pjesë përbërëse e shoqërisë!

Presidenti Stevo Pendarovski sot u ka dërguar urim pjesëtarëve...

Xhaferi: Boshnjakët janë pjesë e pandashme e shtetit tonë të përbashkët

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u drejtoi urime pjesëtarëve...

Rama : Më gjeni një biznesmen të thotë që më ka dhënë një qindarkë për ndërtimet pa leje

Kryeministri Edi Rama deklaroi se akuzat ndaj tij për...