Eksluzive/ Ali Ahmeti nesër takon Edi Ramën

Indeks.mk eksluzivisht mëson që pas vizitës në Prishtinë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pritet që të realizojë vizitë në Tiranë ku do të takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Si temë e bisedës mes Ahmetit dhe Ramës në fokus pritet të jetë Korridori 8, liberalizimi i kufijve, bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve, ndërtimi i hekurudhës që do të lidh Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë si dhe shfrytëzimi i portit të Durrësit. Indeks.mk

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...