Vlera e skuadrave që luajnë në fazën e eliminimit direkt të LK – dallimet janë tejet të dukshme

Nga nesër (e martë) rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, më saktësisht faza e eliminimit direkt, me skuadrat që do të tentojnë të shkojnë sa më larg.

Gara më e madhe për klube sjell momentet të veçanta për futbolldashësit, që e ndjekin me vëmendje këtë fazë të garës, pasi në orar janë po ashtu disa ndeshje të zjarrta.

Në fazën e grupeve u eliminuan shumë emra të mëdhenj, me vlerë të lartë skuadre në treg. Kush e kryeson sot renditjen e skuadrave më të çmuara ndër 16-she, që do të luajnë fazën eliminatore të Champions League? Renditja zbritëse (nga 16 te 1) fillon me Salzburg, që kushton mbi 200 milionë euro (sipas të dhënave të Transfermarkt).

16) SALZBURG: vlera e skuadrës – 203.55 milionë euro (31 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Karim Adeyemi – 35 milionë

Mohamed Camara – 23 milionë

Nicolas Seiwald – 15 milionë

15) LILLE: vlera e skuadrës – 239.3 milionë euro (22 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Jonathan David – 50 milionë

Renato Sanches – 30 milionë

Sven Botman – 30 milionë

14) SPORTING LISBONA: vlera e skuadrës – 251.7 milionë euro (24 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Pedro Goncalves – 38 milionë

Joao Palhinha – 26 milionë

Pablo Sarabia – 25 milionë

13) BENFICA: vlera e skuadrës – 270.5 milionë euro (26 lojtarë)
Më të vlerësuarit:

Darvin Nunez – 32 milionë

Rafa Silva – 24 milionë

Julian Weigl – 22 milionë

12) AJAX: vlera e skuadrës – 364.3 milionë euro (27 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Ryan Gravenberch – 35 milionë

Antoni – 35 milionë

Lisandro Martinez – 32 milionë

11) VILLARREAL: vlera e skuadrës – 367 milionë euro (27 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Pau Torres – 50 milionë

Gerard Moreno – 40 milionë

Arnaut Danjuma – 40 milionë

10) INTER: vlera e skuadrës – 550.9 milionë euro (25 lojtarë)
Më të vlerësuarit:

Lautaro Martinez – 80 milionë

Nicolò Barella – 70 milionë

Milan Skriniar – 65 milionë

9) JUVENTUSI: vlera e skuadrës – 566.4 milionë euro (24 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Dushan Vlahovic – 70 milionë

Federico Chiesa – 70 milionë

Matthijs De Ligt – 65 milionë

8) ATLETICO MADRID: vlera e skuadrës – 646.5 milionë euro (22 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Marcos Llorente – 60 milionë

Joao Felix – 60 milionë

Jan Oblak – 60 milionë

7) REAL MADRID: vlera e skuadrës – 780 milionë euro (26 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Vinicius Jr – 100 milionë

Federico Valverde – 65 milionë

Thibaut Courtois – 65 milionë

6) MANCHESTER UNITED: vlera e skuadrës – 790.25 milionë euro (26 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Bruno Fernandes – 90 milionë

Marcus Rashford – 85 milionë

Jadon Sancho – 85 milionë

5) BAYERN MUNICH: vlera e skuadrës – 815.75 milionë euro (27 lojtarë)
Më të vlerësuarit:

Joshua Kimmich – 85 milionë

Leon Goretzka, Serge Gnabry, Leroy Sané dhe Alphonso Davies – 70 milionë

4) CHELSEA: vlera e skuadrës – 883 milionë euro (27 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Romelu Lukaku – 100 milionë

Mason Mount – 75 milionë

Kai Havertz – 70 milionë

3) LIVERPOOL: vlera e skuadrës – 889 milionë euro (27 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Mohamed Salah – 100 milionë

Sadio Mané – 80 milionë

Trent Alexander-Arnold – 80 milionë

2) PSG: vlera e skuadrës – 909.55 milionë euro (36 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Kylian Mbappé – 160 milionë

Neymar – 90 milionë

Marquinhos – 75 milionë

1) MANCHESTER CITY: vlera e skuadrës – 991.3 milion € (23 lojtarë)
Tre më të vlerësuarit:

Kevin De Bruyne – 90 milionë

Raheem Sterling – 85 milionë

Phil Foden – 85 milionë.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...