Sela si ish shefi i tij Thaçi, nuk jep dorëheqje

Njëjtë si në të kaluarën por edhe në periudhën e sotme nuk ka forcë që e rrëzon Thaçin nga roli i kryetarit të PDSH-së, njëjtë edhe Ziadin Sela po shkon hapave të ish shefit të tij. Thuajse të gjithë anëtarët e partisë ASH, aktivistë e të tjerë nuk e duan Selën kryetar parti edhe për një mandat tjetër.

90% janë kundër rikandidimit të Selës për kryetar partie dhe kryesimin e tij me ASH-në në mandatin e tretë. Pas shumë humbjeve të thella në çdo cikël zgjedhor të frustruar janë shumica e anëtarëve. Disa nga ta, emra të njohur në opinion kanë dhënë dorëheqje nga partia duke thënë se kjo është kundër statutit të partisë.

Sela po e përvetëson partinë. Përveç tij nuk ka tjerë të cilët mund të marrin vendime qoftë edhe më të vogla për ndryshimin e ndonjë pozite në parti. Taravari është më i pëlqyer se Sela, sipas statistikave brendapartiak.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...